Mustafa Cengiz’den Fatih Terim açıklaması

Galatasaray'ın yeni başkanı Mustafa Cengiz, teknik direktör Fatih Terim'in istifa edeceği yönündeki haberlere tepki gösterirken, sarı-kırmızılı kulübü şampiyonluğa taşımak istediklerini ifade etti

0
8

Galatasaray‘ın yeni başkanı Mustafa Cengiz, NTV Spor’a yaptığı açıklamada Galatasaray’ı layık olduğu yere; şampiyonluğa taşımak istediklerini söylerken, Fatih Terim ile çıkan haberlere ise tepki gösterdi.

Kayserispor maçı öncesi sorularını yanıtlayan Mustafa Cengiz, “Her maçı kazanmak istiyoruz. Her maçı, rakibimize saygı içinde, hak ederek kazanmak istiyoruz. Galatasaray’ı layık olduğu ve her zaman layık olması gereken yere; şampiyonluğa ve Avrupa şampiyonluğuna taşımak istiyoruz.” dedi.

Fatih Terim ile ilgili spekülasyonlara şaşırdıklarını kaydeden Cengiz, “Medyatik davranarak, popülist davranarak puan alma peşinde değiliz. Hocamız da öyle. Eski büyükelçimiz sevgili Ünal (Çeviköz) ile hocamızı ziyaret ettik. Mazbatayı almadığımız için bu ziyaret gayri resmiydi. Özel bir ziyaret gerçekleştirdik. Florya’da birlikte yemek yedik. Sevgili futbolcularla ki hepsi çok tatlı insanlar. Her biri ayrı bir değer. Tek tek konuştuk, hem de kendilerine güzel konuşma yaptık. İnşallah neticesini alırız” ifadelerini kullandı.

“ELMAS VE ALBAYRAK 1 AY ÖNCE BAŞLADI”
Burak Elmas ve Abdurrahim Albayrak’ın 1 ay önceden çalışmalara başladığını söyleyen Cengiz, DHA’ya yaptığı açıklamada “Burak Elmas ve Abdurrahim Albayrak 1 aydır zaten çalışıyorlar. Biz zaten onlardan ötürü oy alalım diye, görünmeyelim diye tevessül etmeyeceğiz. Galatasaray’ın etik değerleri bu diyoruz. Şu anda da çalıştıklarından emin olabilirsiniz” diye konuştu.

“GALATASARAY DEV BİR GEMİ”
Galatasaray’ın borçlarının farkında olduklarını ifade eden Cengiz, “5 milyon dolar diye bir ödeme yok. Daha da fazlası var. Biz bunu biliyoruz, Galatasaray’ı biliyoruz. Yeter ki çirkin yollara, insanı engelleyici, taraftarın asabını bozucu yollara başvurmayalım. Galatasaray dev bir gemi. 5 değil, 25 değil, 35 her gün ödeme var. Her saat ödeme var. Bunlar yeni çıkmadı. Manüpilasyon haberlere itibar etmeyelim” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here