Trump kendi sözlerini inkar etti

0
8

ABD Başkanı Trump, medyada yer alan ‘b-k çukuru ülkelerden niye bu insanları kabul ediyoruz’ dediğine yönelik iddialara yanıt verdi.

Bunları söylediğini inkar eden Trump, ‘kullanılan ifadeler bunlar değildi’ dedi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Oval Ofis’te mülteciler konulu bir görüşmede sinirlenerek “bu b.k çukuru ülkelerden niye bu insanları kabul ediyoruz?” cümlesini söylediği bildirilmişti. Trump’tan bu iddiaya yanıt gecikmedi. Twitter’dan haberleri kısa sürede yalanlayan Trump, ‘Sert bir toplantıydı ancak ifadeler bunlar değildi” açıklamasında bulundu.

Trump, Twitter mesajında “Toplantıda kullandığım dil sertti, ama kullandığım dil bu değildi. Asıl gerçekten sert olan yapılan tuhaf teklifti” dedi.

Washington Post’ta yer alan habere göre Trump’ın bu sözcükleri Afrika ülkeleri, El Salvador ve Haiti’yi kast ederek kullandığı da belirtilmişti.

Trump bu haberler hakkında da “Hiçbir zaman Haitililer ya da Haiti ile ilgili aşağılayıcı bir şey söylemedim. Haiti açık olarak çok fakir ve sorunlu bir ülke. Hiçbir zaman ‘onları çıkartalım demedim. Haitililerle muhteşem ilişkilerim var.” dedi.

Trump’ın bu cümleleri Cumhuriyetçi ve Demokrat partili milletvekilleri ile “tarafsız bir mülteci anlaşması teklifi” üzerine gerçekleştirilen bir toplantıda sarf ettiği söylenmişti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here