Kodak kendi kripto para birimini çıkarttı

0
6

Kendi kripto para birimini çıkartacağını açıklayan KODAK, bu sayede hisselerini bir anda yüzde 289 oranında arttırdı.

129 Yaşındaki KODAK, dijital devrime yetişemeyerek büyük rekabetin içinde yavaş yavaş kaybolmaya başlıyordu. Ancak gelişen son olaylar karşısında rakiplerini ezici üstünlükle geride bırakan dev şirket, KodakCoin sayesinde kaybettiği düşünülen teknoloji savaşının son gülen tarafı oldu.

New York merkezli Kodak ve Londra merkezli Wenn Media Group’un iş birliği içerisinde çıkartacağını duyurduğu KodakCoin kripto para birimleri dünyasının en yeni üyesi oluyor.

Jeff Clarke, “Bu teknolojiler, fotoğrafçılık topluluğuna yaratıcı ve kolay bir şekilde telif haklarını koruma imkanı veriyor” diyerek güzel bir mesaj verdi.

Bu duruma göre KODAK kendi geliştireceği yazılım sayesinde izin alınmadan kullanılacak fotoğrafların önüne geçebilecek ve telif hakkı sahiplerine kullanım hakları için KodakCoin ile ödeme yapılmasını sağlayacak.

Uzmanlardan bağzıları bu sistemin zaten işlediğini, KODAK’ın bu sistemi ısıtıp farklı bir servis ile insanların önüne koymasının bir işe yaramayacağını belirtiyor.

Yedek plan BİTCOİN

Blockchain teknolojisini kullanan son şirketlerden birisi olan KODAK, New York’da genel merkez binasında Bitcoin üretimine başlayacağını duyurdu.

Şimdiden kiralanan 80 madenci ve 300 sipariş var. Şirket yetkililerinin kapasitelerinin dolduğunu söylemesi ile bu şekilde mi tutulacak yoksa artmaya devam edecek mi bilemiyoruz. Sadece saç kurutma makinası kadar elektirik tüketen KODAK madencileri umuyoruz ki kiracılarını ve yatırımcılarını mutlu edebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here